سبک های معماری داخلی

مینیمالیسم

مینیمالیسم چیزی بیشتر از یک گزینه طراحی است؛ این یک سبک زندگی است. به واقع یکی از مدرن ترین سبک های طراحی داخلی سبک مینیمال است.

بسیاری از افراد متوجه تفاوت میان سبک مینیمال و خشکی آزاردهنده و بی روح نمی شوند که البته این موضوع مورد بحث ما نیست.


گونه ی گرم تر طراحی داخلی مینیمالی( مینیمالیسم گرم) که بسیار زیبا و بی سر و صدا است. این سبک را تا حدودی می توان تلفیقی از سادگی، پیراستگی، و زیبایی در آرامش فاخر و عملکرد دانست. نکته ی قابل توجه در این بخش سادگی اتاق ها و استفاده از پارچه های بدون طرح و دکوری هایی با کاربرد دوگانه می باشد.
آسان ترین روش برای شروع استفاده از نقاشی های سیاه و سفید روی بوم تقریبا به روشی ویژه است. فضایی سفید همیشه اتاق ها را بزرگ تر و تمیزتر نشان می دهد و افزودن رنگ سیاه به آن بُعد می دهد.

نکته مینیمالیسم این است که تعلق خودتان را به کمترین حد ممکن برسانید به همین دلیل خودتان را با انبوهی از وسایل تزئینی آزار ندهید. یک گلدان، کوسن یا رورختخواب ساده تمام چیزی است که احتیاج دارید.
در آخر، طرح برای ایجاد احساس و سبکی مناسب برای اتاق نشیمنتان مهم ترین عامل است.
به منظور یادگیری بهتر سبک طراحی داخلی مینیمال، می توانید از گالری ها یا موزه هایی به عنوان مرجع خود استفاده کنید که شیوه ی پر کردن فضا را با ضروریات طبیعی یا انتزاعی و ایجاد سرزندگی و شگفتی به کار برده اند.

معاصر

از تمام سبک ها در این فهرست، این سبک احتمالا یکی از شخصی ترین موارد است. توافق کلی در این است که سبک معاصر شامل خطوط صاف و ساده، یک پالت رنگ طبیعی و زندگی پلان آزاد و فرم باز است.

در این صورت اگر به دنبال ظاهری معاصر هستید اولین کاری که باید بکنید تصمیم گیری درباره جدول رنگتان است.
همیشه از رنگ هایی مثل خاکستری، کرمی و سفید برای رنگ های پایه استفاده کنید تا
اتاق بزرگ تر و روشن تر به نظر برسد بعد به سادگی رنگ های خاص خودتان را به عنوان نقاطی برجسته اضافه کنید.
این ها می توانند هر چیزی باشند در هر صورت کنار همدیگر به خوبی کاربرد دارند!

به دلیل شباهت سبک های طراحی داخلی مدرن با طراحی داخلی معاصر، تفاوت میان این دو را به صورت مختصر شرح می دهیم.

سبک معاصر کاملا مطابق با زمان است و بر عکس سبک های طراحی داخلی مدرن هر چیزی از آینده نگری دهه ی ۵۰ تا سال ها ی اخیر را شامل می شود.

سبک های طراحی داخلی معاصر بر خلاف سبک مدرن که بر پایه ی خطوط گرافیکی مربعی و مدرنیته مبتی است، آزادی بیشتری دارد.

 

سنتی

در سبک های طراحی داخلی همه چیز در افکار طراحی داخلی سنتی ریشه دارند. و این یعنی شما قادر خواهید بود تا طراحی داخلی سنتی را کاملا به سبک خود به وجود آورید و در آن از لوازمی استفاده کنید که نشان دهنده ی خصوصیات و سبک زندگی شخص شما باشند. به عنوان مثال در اتاق بالا با وجود لایه گذاری و عمق، یک کاناپه ی توپر بژ سنتی، فرش ایرانی و صندلی های مربوط به دوره ی لویی پنجم، نکته ای که آن را از سایر اتاق های
سنتی جدا می سازد وجود پایه ی چراغ و تابلوی هنری به سبک معاصر است.

 

انتقالی

حتما پس از آشنایی با سبک های طراحی داخلی انتقالی و مشاهده ی تصویر بالا این پرسش پیش می آید که تفاوت میان طراحی داخلی انتقالی و سنتی در چیست؟ تفاوت اساسی طراحی داخلی انتقالی ترکیب دکوراسیون تضمینی با استفاده از مبلمان سنتی همراه با عناصر مدرن است که اتاق را از یک سبکی بودن خارج می سازد.
این موضوع به خصوص هنگامی اهمیت می یابد که مثلا پس از ازدواج یا نقل مکان به یک خانه ی بزرگتر به دنبال تلفیق سبک های طراحی داخلی باشید. بهترین سبک های طراحی داخلی انتقالی در ترکیبات غیرمنتظره تعادلی ایجاد نموده و در عین حال به فضایی آرام و گرم در خانه ایجاد می کنند.

 

روستیک

با در نظر گرفتن فضای بیرونی و ترکیبی از خانه های روستایی و سبک های طراحی داخلی صنعتی، دکوراسیون روستیک بر فضای طبیعی و واقعی مثل چوب خام، سنگ، و چرم به همراه تغییرات پیچیده کلی و غیر منتظره تاکید دارد.
در تصویر بالا ترکیبی از مبلمان منحصر به فرد و به سبک دست ساز، آویزهایی با سیم های به سبک صنعتی و صندلی های چرم خاصی را مشاهده می نماییم و این یعنی همه ی ما به سبک های طراحی داخلی مدرنی که
با عناصر مختلفی ترکیب شده اند تا یک اتاق منحصر به فرد به وجود آورند، عشق می ورزیم.

 

سبک محلی فرانسوی

این سبک مشابه با سبک های طراحی داخلی مدرن انتقالی می باشد. سبک محلی فرانسوی ترکیبی دگرگون شده از سبک آنتیک فرانسوی، شابی شیک و عناصر طراحی داخلی خانه های روستایی و عوامل فریبنده معرفی می شود.
برای خانه های خود می توانید با استفاده از تصویر بالا از کاناپه ی بدون محدودیت زمانی،
صندلی های مشابه به دوره ی لویی پنجم، ترکیبی دستچین از قطعات هنری استفاده کنید زیرا این سبک ترکیبی متنوع و در عین حال متناسب از پهلوی یکدیگر قرار دادن اجزا است.

 

 

شابی شیک شابی شیک پس از محبوبیت بسیار در اواسط دهه ی ۸۰ و ۹۰ به عنوان یکی از برترین سبک های طراحی داخلی، با اتهام به اینکه دکوراسیون قدیمی و متعلق به خانه ی مادربزرگ هاست(که کاملا اشتباه بود) این سبک در نهایت نادیده گرفته شد.

شابی شیک برگرفته از طراحی های قدیمی و آنتیک فرانسوی و مبلمان تقریبا راحت است و از همه مهم تر سبک زندگی قدیمی و بدون محدودیت زمانی را ارائه می دهد. شابی شیک با ظاهری لطیف و تقریبا خانم پسند عناصر طراحی داخلی سبک سنتی را با عوامل خانه های روستایی مرتبط می سازد، به عنوان مثال کاناپه های پر سفید،
چوب رنگ آمیزی شده ی کهنه نما شده و عوامل درخشان مزین مانند آینه ی فرانسوی طلایی را در نظر بگیرید.

 

 

گیک شیک

فرهنگ مردمی به دلیلی این نام را دارد چون همگانی است! به عجیب و غریب بودن خودتان احترام بگذارید و فن گرل بودن خودتان را با ترکیب وسایل عجیب و غریب مورد علاقه تان در چیدمانتان حفظ کنید.
هدف چیدن قسمت نشیمن به طوری است که تا حد ممکن شبیه یک سینما باشد؛ به همین دلیل شما باید در تکاپوی تهیه موادی تیره تر و راحت تر مثل چرم مخملی و دیوارهای تره تر (اگرچه یک دیوار خاص هم می تواند به همان خوبی باشد).

از نورها در پایین استفاده کنید تا فضا خوب و دلپذیر تصور شود و قطعا شما باید وسایل الکترونیکی را در گوشه ای از اتاق که فضای کافی داشته باشد قرار دهید. حالا فقط مسئله وسایلی است که بیانگر هستند! این مسئله می تواند به سادگی معرفییک پوستر از فیلم، بازی ها یا شوهای تلویزیونی مورد علاقه شما در مقیاسی بزرگ روی دیوار باشند.
از چیزهایی که دوست دارید خجالت نکشید. این چاردیواری شما است و شما می تواند آنها را با یک سبک خاص محترم بشمارید.

 

سبک ساحلی

ترکیب عناصر ساحلی و خانه های ساحلی به شکلی جدید و فوق العاده فضای یک اتاق را منسجم می سازد.
طراحی داخلی ساحلی محیطی نورانی، روشن و شاد دارد که اغلب به رنگ های خنثی و غرق در اشعه ی خورشید دارند.
پالت رنگی ساحلی رایج شامل طیف های آبی روشن و سبزهای برگرفته از اقیانوس همراه با کرم ها و رنگ های خنثی برای ظاهری زیبا و آرامش بخش می باشد.

چه کنار ساحل زندگی کنید یا آروزی آن را داشته باشید سبک ساحلی کاملا قابل دستیابی است و می تواند در هر خانه ای احساس بودن در پناهگاهی ساحلی را ایجاد کند. عامل اصلی در این مورد؟ نور! شما می خواهید فضا تا حد ممکن روشن و دلباز باشد. رنگ های روشن و الهام گرفته از اقیانوس مثل آبی ها، سبزها و هلویی سیر را انتخاب کنید.

چوب و گل و گیاه باید حتما باشند! اگر این فضا را احساس می کنید؛ ترکیب ترکه و شاخه بید می تواند روشی موثر برای آوردن سبک ساحلی به فضای داخل باشد؛ اگرچه هر کسی طرفدار آن نیست چون اگر با کیفیت آنها را نخرید می تواند کمی آزاردهنده باشد. وقتی پای وسایل برجسته در میان باشد برای بافت های روی کوسن ها و رو رختخوابی هایتان هیجان زده تر می شوید. شاید حتی بتوانید یک ملافه نرم را مثل پتو استفاده کنید.

 

پالم بیچ

یک دفتر کار دلپسند، سبک پالم بیچ وابستگی زیادی به رنگ صورتی هزاره دارد. برپا کردن اساس کار ساده است: با یک اتاق دیوار سفید شروع کنید و مجموعه کوچک کارهای هنری، کتاب ها و قطعات رو به نابودی خود را سازماندهی کنید.
برای رنگ های برجسته همیشه از پالت رنگ سبز متمایل به آبی، سفید و فیروزه ای استفاده کنید. سراغ رنگی تیره تر از صورتی هزاره نروید اگرچه به یک میزان نباشند. یک دیوار خاص از نقاشی ها و عکس ها درست کنید آنها را به شکلی نامعمول آویزان کنید شما یک جدول نمی خواهید. با ترکه بید، کمی برگشاخه یک ریزه کاری از بویی که در مناطق گرمسیری حس می شود را اضافه کنید و مقدار زیادی نور چون شما می خواهید دلبازی و فضای آزاد حس شود.

 

 

مدیترانه ای

تصور کنید در ویلای شخصی ایتالیایی تان قدم می زنید چشم اندازی از اقیانوس دارید و در حد استاندارد یک زندگی لوکس شیک می کنید و به این ترتیب به شما احساس افراد معروف دست می دهد. حالا این را در خانه شخصی خودتان تصور کنید.

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که درب هایی داشته باشید که رو به تراس باز شود نصف راه ساختن یک فضای الهام گرفته از مناطق مدیترانه ای را رفته اید. اگر نه، اصلا نگران نباشید شما هنوز هم می توانید این فضا را به دست آورید.
اگر چیزی درباره این سبک خیلی مهم باشد کوبیدن تاق قوسی با میخ است. ندارید؟ از دکورتان برای ایجاد تصوری از آن استفاده کنید! همیشه رنگ مایه های خاکی را برای این سبک به کار ببرید (قهوه ای مایل به قرمز رنگی اساسی است) و دقت داشته باشید برای ایجاد نشاط، خانه تان باید پر از برگشاخه و سرخس باشد.

 

 

سبک سلطنتی هالیوود

این سبک از دهه ی ۴۰ و ۶۰ تا اواسط دهه ی ۹۰ از محبوبیت بالایی برخوردار بود. سبک سلطنتی هالیوود یکی از نامحدودترین(از نظر زمانی) و در عین حال جذاب ترین سبک های طراحی داخلی است که به خوبی با عناصر هنر دکو و سیاه و سفید های براق ادغام شده است. برای شفافیت بیشتر مبلمان فرانسوی، خطوط مرتب، برخورد پر جنبش و رنگ ها و شفافیت برآمده از کریستال ها، آینه ها و سطوح درخشان در نظر بگیرید. گرچه ممکن است این سبک شبیه به سبک سنتی به نظر رسد اما در حقیقت همیشه انرژی مدرن و بالایی دارد.

 

ویکتوریایی

بگذارید حدسی بزنم؛ شما سریال های تاریخی مثل Downton Abbey را دوست دارید. درست می گویم؟ چه دوست داشته باشید چه نه، سبک ویکتوریایی خوش طرح، درجه یک و به طور تعجب آوری به آسانی قابل دستیابی است. به دنبال رنگ های ملایم و برای نقاط برجسته رنگ برنز باشید. پارچه های مخملی به شدت توصیه می شوند.
گل های یک باید هستند اما آنها نباید خیلی بزرگ باشند؛ رزهای سفید ایده آل هستند. اگر زیاده خواه هستید یک لوستر شیک باید انتخاب شما به عنوان تجهیزات نوررسانی باشد. اگر در انتهای کار، طوری بود که بانو مگی اسمیت بتواند راحت بنشیند و احساس نکند جای او نیست کار را درست انجام داده اید.

 

اسکاندیناویایی

روز به روز بر محبوبیت سبک های طراحی داخلی اسکاندیناویایی افزوده می شود، این سبک بر سادگی آرام و پاک که به صورت جهانی پذیرفته شده تاکید دارد. دکوراسیون اسکاندیناویایی کاملا کاربردی و مینیمال است و اشکال ارگانیک با تمایلات ملایم، بافت های آهنگی و ظاهری آرام در فضایی تماما سفید با پس زمینه ی خاکستری برجسته می سازد.

رنگ ها از طریق کارهای هنری و یک پارچه مانند یک فرش کوچک به فضا اضافه می شود. یکی از آسانترین روش های چیرگی بر سبک های طراحی داخلی معاصر، طراحی داخلیاسکاندیناویایی است که بر حول محور ترکیب عناصر متعادل و ملایم می چرخد.گرچه سبک های طراحی داخلی بسیاری از سبک های طراحی داخلی اسکاندیناویایی
برگرفته شده، این جنبش طراحی یکی از ارزشمندترین سبک ها به شمار می رود.

سبک اسکاندیناویایی به میزان زیادی خودش را رواج داده به طوری که هر طرف که بچرخید چیزی اسکاندیناویایی هست.
اما فکر نکنید باید یکراست به فروشگاه های IKEA بروید چون با چند تغییر ساده در چیدمان به دست آوردنی است. اگر در حال حاضر مبلمانتان را تهیه کرده اید چوب آن را کمرنگ تر کنید؛ استایل اسکاندیناویایی به رنگمایه های شنی بستگی زیادی دارند و هر چه چوبتان سفیدتر باشد بهتر است.

برای دیوارها؟ رنگ آبی بهترین است. هنگام در نظر گرفتن محلی برای ذخیره هر چیزی از وسایلی به عنوان دکور استفاده کنید تا فضا را از آنچه هست هم بهتر کنید. به چند طاقچه نیاز دارید؟ یک طاقچه به سبک و طرح نردبان را با گیاهانی متفاوت ترکیب و تزئین کنید.وقتی خانه تان را با جزئیاتی ظریف تر آذین می کنید مطمئن باشید مقدار زیادی مواد طبیعی مثل چرم پوشیدنی و خز مصنوعی یا پوست را اضافه کنید که همیشه شروعی خوب هستند.

 

بوهیمیایی

یکی از مشهورترین (بدون محدودیت) در سبک های طراحی داخلی، دکوراسیون بوهیمیایی نوعی آزادی و بی پروایی ارائه می دهد که بسیار جسورانه و سرمست کننده است. این سبک جهانی ترکیبی از یافته های عجیب و غریب و مبلمان آنتیک و قدیمی از منابعی همچون عرضه ی کالاهای ارزان و سفرها می باشد. این سبک گلچین شده نشانی از درخشش روزانه از طریق لوازم کریستال، ابزار مهره دار، جواهرات و حال و هوای کلی آرامش در خود دارد.
اگر مبلمان متنوع و ایده های چیدمان زیبا را در نظر دارید، این سبک طراحی داخلی مناسب اتاق پذیرایی شما خواهد بود.

به نظر می رسد سبک بوهو در حال ناپدید شدن باشد ولی به واسطه اتفاقاتی حتی مشهورتر از همیشه هم شده است.
با در نظر گرفتن اصول بوهمیایی از جمله آزادی، زیبایی، درستی و عشق (با تشکر از مولن روژ) چیدمان یک اتاق نشیمن به سبک بوهو می تواند به طور باورنکردنی پرارزش باشد و به اتاق ارتعاشی عالی بدهد. اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید ترکیب درست رنگ ها و الگوها است. سبک بوهو به خود بیانگری وابستگی زیادی دارد بنابراین احتمالا بخواهید یک کار دستی را اضافه کنید مثلا یک قالیچه دستباف یا رورختخوابی بافته شده. برای این سبک همیشه از رنگ های خاکی مثل قرمز، نارنجی استفاده کنید و حتما چند مکرمه را در جاهایی از فضای اتاق به کار ببرید. گیاهان را هم برای افزودن کمی روح و زندگی بیافزایید و به این ترتیب همه چیز را هماهنگ کردید!

 

 

سبک مدرن شهری

طراحی مدرن شهری در جوامع جهانی با توجه به وابستگی آن به سبک معاصر، مدرن و صنعتی برای افزایش سطح زندگی جهانی، روشی نامحدود(از نظر زمانی) و تاثیرگذار در دکوراسیون را به وجود می آورد. تصور کنید که نیویورک با ترکیبی از سبک های شیک از مناطق مختلف با ظاهری قوی در خانه ها را مورد نظر قرار دهید.

 

سبک مدرن اواسط قرن بیستم

این سبک شاید یکی از پربارترین سبک های طراحی داخلی باشد که از بهترین های دهه ی ۵۰ یا ۶۰ با حال و هوای شهرنشینی دانمارک است. سیاه و سفیدهای ساده ی مستقیم، اشکال ارگانیک، پارچه های ساده و تاکید بر کاربرد از
نشانه های سبک مدرن اواسط قرن بیستم می باشد. به این معنی که انعطاف جنبش های مینیمال، آن را تبدیل به
گزینه ی مناسبی برای ارتقا سبک طراحی داخلی سنتی نموده است. علاوه بر این، مبلمان مدرن اواسط قرن بیستم تقریبا مناسب هر اتاقی بوده و با عناصر فوق العاده سبک های طراحی داخلی غنی و متنوعی شکل می دهند.

 

صنعتی

همانطور که این نام نشانگر زندگی شهری با عناصر صنعتی و کارخانه ای است، دور از ذهن نیست که طراحی داخلی صنعتی نشانگر روحیه ی مینیمال و تقریبا مردانه و پاک است. رنگبندی خنثی از رنگ های ماشین آلات و متغیر، چوب های خام و فلزات ناتمام با حال و هوای ماشینی حکایت دارد. این گفته بدین معنی نیست که برای انتخاب بهترین سبک های طراحی داخلی در خانه های کوچک کاملا به موارد صنعتی فکر کنید اما این سبک مناسب بسیاری از فضاهایی است که عناصر ماشین بسیار بزرگ در آنها کاربرد دارند. هرچند ابعاد کوچکتر این جنبش طراحی همراه با عناصر دکورایو فلزی مثلا بر روی کتابخانه و یا هر جای دیگر می تواند نشانگر خوبی از طراحی صنعتی باشد.

اگر در حال حاضر دیوارهایی آجری را در معرض دید قرار داده اید باید دیوانه باشید اگر به سراغ یک سبک شیک صنعتی نروید. به دنبال چیدمانی باشید که از لحاظ زیباشناسی برون نمایی واضح با استیل، نقاط
برجسته ای به رنگ سیاه داشته باشد و تا جایی که می توانید دیوارهای آجری را در معرض دید بگذارید.
به دنبال رنگ های سرد باشید.

نکته مهم در سبک صنعتی به دست آوردن زیباشناسی کارخانه های قدیمی و انبارها و برگردان آنها در یک محیط شیک و قابل سکونت است. همیشه یک جدول رنگی ساده با سرمه ای تیره را به کار ببرید.
استفاده از مواد طبیعی مثل چوب، چرم، خز و موی مصنوعی از بایدها هستند. اگر نگران این هستید که چنین انتخابی کمی بی روح به نظر می رسد چند رنگ سبز برای زنده کردن آن اضافه کنید. فقط گل و گیاهانتان را روی طاقچه های مدل نردبانی قرار دهید و دیگر شما آماده شروع کار هستید!

 

سبک گلچین

این سبک مشابه دکوراسیون بوهیمیایی است با این تفاوت که با گیرایی جذاب، انرژی بالا و ادغام یافته ها مبلمان را هدف قرار داده است. پالت رنگی پر رنگ، که همراه است با بافت ها و الگوهایی که برای ایجاد ترکیبی غنی
با ابزار و نقاط مرکزی در ذهن ایجاد می شوند.سبک گلچین نباید با هر آنچه به روح مربوط است اشتباه گرفته شود بلکه این سبک بر استحکام، رنگ ها و همچنین آزادی جستجوی خلاقانه ی جهت های مختلف تاکید دارد.

یکی از بهترین قسمت های سبک گلچین این است که اساسا می توانید با رنگ و شکل به طور نامحدود کار کنید و تمام ماجرا همین است! اما نباید این سوءتفاهم ایجاد شود که سبک گلچین بهانه ای برای رد کردن حد و مرز، درهم ریختگی یا چیدمانی ناخوشایند است. در حقیقت، هنر ‘انداختن قطعات با همدیگر’ و گلچین کردن آنها یک چالش است؛ چون با اینکه هر عنصر جداگانه ممکن است به طور باورنکردنی منحصر به فرد باشد باز هم باید با هم کاربرد داشته باشند. از رنگ به عنوان عامل بدون قید و محدودیت استفاده کنید. پالتی از سبزها، آبی ها و زردها برای وسایل عجیب و غریب کاربردی بهتر از ترکیبی رندوم از رنگ-هایی که در سر تا سر اتاق پراکنده هستند دارد.
هنگام برنامه ریزی برای چیدمان مبلمان و منزل از سبک های دیگر الهام بگیرید و اگر واقعا سردرگم هستید کار را با رنگ زمینه ای ساده و خنثی پیش ببرید و اتاق را با بافت های غیرمعمول پر کنید.

 

روستایی

دستیابی به یک زیباشناختی روستایی آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. شما می توانید هر فضایی را با چند عامل به یک مکان شگفت انگیز روستایی تبدیل کنید. عوامل اصلی که اینجا گفته می شود برای طبیعی و گرم نگه داشتن چنین محیطی است. از پنجره های بزرگ برای ورود نور طبیعی در روز استفاده کنید و در شب نورپردازی ملایم مهم است.

سبک روستایی با یک حس واقعا ارگانیک تعریف می شود پس شما باید کاری کنید که وقتی افراد پا به فضا می گذارند گرما را از بیرون به درون حس کنند. از مواد و مصالح و رنگ های طبیعی برای ایجاد احساس سادگی و بی ریایی استفاده کنید. برای رنگ ها به قهوه ای و کرمی فکر کنید و در مورد مواد و مصالح شما باید به طور قطع با چوب و فرش های دستباف کار کنید. یک خانه روستایی را با آتشی که در آن گوشه ترق تروق صدا می دهد در حالی که در یک پتو گرم و نرم پیچیده اید تصور کنید. هدف این است.

 

 

خانه ی روستایی مدرن

اگر به دنبال سبکی گرم، کاربردی و آسوده و آرام دارید، دکوراسیون خانه ی روستایی مدرن یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود. خانه ی روستایی مدرن فضایی گرم و صمیمی دارد که همه ی عوامل خود را از
روستانشینی را با کنتراست بالا و پایین که به خوبی به ویژه با خانواده های رو به رشد هماهنگی دارد شامل می شود.
عناصر روستایی مکعبی را در نظر بگبربد که برای حال و یا ترکیبی غنی از عوامل صنعتی، مینیمال و اسکاندیناویایی برای فضاهایی خاص که همه ی نشانه های معماری را در بر دارد.

 

سبک کانتری مدرن


سبک کانتری مدرن شامل لایه های پویا ناهموار و ارگانیک به منظور ایجاد طراحی داخلی گرم و صمیمی می باشد. از شعاع های تابیده شده تا یافته های صنعتی شکوفا شده سبک همراه با حفظ حالت طبیعی ارتقا بیابند.

 

آرت دکو

در صورتی که به سبک زرین و جواهر مانند تمایل دارید، این سبک طراحی دهه ی ۱۹۲۰ می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.طراحی داخلی هنر دکو به سرعت سبب افزایش توانگری، زیبایی، فریبندگی و شفافیت می شود.
این سبک خلاصه ای از زیبایی دهه ی ۱۹۲۰ است.

آرت دکو از فرانسه آغاز می شود به همین دلیل وقتی می گوییم c’est magnifique (زیبا است) جدی می گوییم. هدف این سبک ساده، غنی و رنگارنگ به نظر رسیدن بدون زیاده روی است. اشکال هندسی و زوایا برای دستیابی به چنین ظاهری خیلی مهم هستند و با اینکه مثلث شکلی محبوب است ترکیب و جور کردن آنها با هم موثر است.
از قطعات زاویه دار برای کنترل انحنای اتاق استفاده کنید. انتخاب رنگ نقش مهمی بازی می کند و شما قطعا باید از رنگ طلایی در تمام نقاط برجسته استفاده کنید. سبز زمردی تیره و رنگ دیگر جواهرات خیلی رایج هستند به خصوص وقتی با مواد طبیعی دیگر مثل یشم و ابسدین ترکیب شود.

سبک طراحی داخلی آسیایی

 

ژاپنی

سبک ژاپنی یک زیباشناسی واقعا ساده برای دستیابی دارد و این زیباشناسی احساس کلی که از فضا می گیرید تغییر می دهد. نکته اصلی اینجاست که شما باید فضای زندگی را طوری سازماندهی کنید که به مفهوم ذن دست پیدا کنید.
هر جا که ممکن است بامبو و نماهای چوبی را برای بنا کردن دکوراسیون اتاق ترکیب و احساس زمینی بودن را بیشتر ایجاد کنید.

درب های کشویی اغلب در دکور ژاپنی استفاده می شود اما اگر شما نمی توانید درب هارا تغییر دهید (چه به خاطر هزینه یا وضعیت زندگی یا موارد دیگر) می توانید کاربرد آن را با پرده ها یا حصیر پنجره ها تقلید کنید .هنگام انتخاب مبلمانتان هدفتان خرید آنهایی باشد که پایه هایی کوتاه نسبت به زمین داشته باشد. بیشتر فضاهای سنتی ژاپنی از میزهای کوتاه و بالشتک برای زانو زدن استفاده می کنند اما فکر نکنید نباید از کاناپه تان استفاده کنید. گزینه های زیادی برای پایین نشستن وجود دارد. برای اینکه ژاپن را واقعا در فضا احساس کنید فضایی را در ورودی اتاق نشیمنتان درست کنید تا مهمان ها کفش هایشان را در آنجا بگذارند.

 

سبک ذن آسیایی

در صورتی که به دنبال ایجاد یک فضای غنی در خانه ی خود می توانید از سبک طراحی ذن آسیایی با توجه به اینکه این سبک هم مینیمال و هم به طور خاص لابه گذاری شده است، می توانند طراحی مناسبی برای شما باشد.

 

سبک فنگ شویی


فنگ شویی تنها به تنظیم مبلمان شما محدود نمی شود. فنگ شویی نوعی فلسفه برای ایجاد تعادل در خانه برای ایجاد هارمونی و افزایش آرامش به زندگی روزمره ی شما است.

 

همپتونز

اگر سریال تلویزیونی دختر سخن چین را خیلی تماشا کرده باشید شرط می بندیم دلتان غنج بزند که سبک اتاق نشیمنتان را مثل این سریال بچینید و ما سرزنشتان نمی کنیم! سبک همپتونز نورانی، دلباز و پر از حس زندگی است. با دیوارهای سفید وکفپوشی از الوار اساس کار را بسازید و از اینجا به بعد مسئله، نقاط برجسته است. سایه هایی کم رنگ از رنگ آبی، کرمی ها و عاجی (سفید مایل به زرد) بهترین پالت همپتونز را درست می کنند. فروریزی و زوال نکته اصلی است. باید خانه تان تا حد ممکن درجه یک (و گران) به نظر برسد! کوسن های لوکس، لوسترهای نفیس و یک شومینه بسیار بزرگ کار را تکمیل می کند.

 

آدرس

کرمان، خیابان آبنوس، کوچه 4، پلاک 46

ساعت کاری: 8صبح تا2 عصر

تماس با ما

ایمیل: info@sarano1.ir

تلفن: 03432456086

 

شبکه های اجتماعی